Naše Biofarma » Aktuality » Staroměstské BIOSLAVNOSTI voněly bio chlebem a chutnaly po bio vínu

Staroměstské BIOSLAVNOSTI voněly bio chlebem a chutnaly po bio vínu

pátek, 15. července 2016

Vítání chlebem a  solí

Svůj 11. ročník festivalu BIOSLAVNOSTI věnovala společnost PRO-BIO tématu Chléb a vínu. Areál firmy zaplnilo v sobotu 9. července přes 3 500 návštěvníků. Měli možnost ochutnat pestrou nabídku bio chlebů, inspirovat se recepty na pečení, poradit se či si domů odvést čerstvý chlebový kvásek.

„Upéci domácí kváskový chléb vždy neodmyslitelně patřilo do naší kuchyně i kultury. Chuti a vůni domácího chleba se nic nevyrovná. Ukazujeme, že pečení chleba je snadné a stačí několik základních kvalitních surovin,“ vysvětluje Ing. Barbora Hernychová z PRO-BIO.

V sekci bio víno návštěvníci ochutnali přes desítku tuzemských bio vín. „Víno se dá pěstovat bez zbytečné chemie. Bio víno  je přirozený produkt, jehož základem jsou kvalitní ekologicky pěstované suroviny a tradiční způsob zpracování. Neobsahuje rezidua pesticidů ani další syntetické přísady a je bohatší v chuti a vůni,“ říká Barbora Hernychová.

Novinku – špaldové bio pivo s názvem Špaldový pašerák, pokřtili zástupci firmy a moderátorka akce herečka Kamila Špráchalová. „Jedná se o nepasterizovaný nefiltrovaný 11° ležák. Jeho název souvisí s pašováním osiva pšenice špaldy, které jsme jako první po revoluci převezli přes rakouské hranice,“ říká Ing. Martin Hutař, zakladatel firmy PRO-BIO.

V odpoledních hodinách navštívil BIOSLAVNOSTI ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, který ocenil práci firmy PRO-BIO a poděkoval za pořádání akce na podporu biopotravin a ekologického zemědělství. „Návštěvníci si tak udělají sami obrázek o tom, jak ekologičtí zemědělci své produkty vyrábí, což je pak může ovlivnit při nakupování. Oceňuji také to, že v regionu, kde nejsou pracovní příležitosti, vznikla taková firma, která dokáže zaměstnávat více než 120 lidí a nabízí produkty, které mají uplatnění nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ nešetřil slova chvály Jurečka. 

Odpolední a noční hodiny patřily pestrému hudebnímu programu. Se svoji kapelou 5P vystoupil například legendární Luboš Pospíšil.

Další ročník BIOSLAVNOSTÍ se koná v sobotu 15. července 2017.

 
Aleš Karpíšek - chleby EskaDegustace bio vín malýjpgChlebový kvásek.webjpgŠpaldový pašerák malýMartin Hutař a Marian Jurečka na BIOSLAVNOSTECHChléb dětiLuboš pospíšil. malyjpg