Naše Biofarma » Aktuality » Společnost PRO-BIO uspěla v soutěži Českých 100 nejlepších 2014

Společnost PRO-BIO uspěla v soutěži Českých 100 nejlepších 2014

úterý, 9. prosince 2014

PRO-BIO

Největší tuzemský výrobce biopotravin společnost PRO-BIO se umístila v soutěži Českých 100 nejlepších za rok 2014 v oborové kategorii Zemědělství a potravinářství. Zástupci firmy si převzali diplom ve Španělském sále Pražského hradu za přítomnosti 700 významných osobností veřejného i podnikatelského života.

„Z umístění v této prestižní soutěži máme velkou radost. Vnímám ho jako ocenění práce všech mých kolegů a zaměstnanců firmy, bez nichž bychom to nedokázali," říká Ing. Martin Hutař, zakladatel a spolumajitel firmy PRO-BIO. „To, že jsme se ocitli na Hradě mezi elitou českých podnikatelů, je zpráva, že biopotraviny se podařilo vykopat z undergroundu a stává se z nich pop. A to je velký závazek,“ dodává.

„Chtěl bych tímto vyjádřit poděkování všem lidem, kteří pracují v oboru ekologického zemědělství téměř 25 let - svazům, spolkům, úředníkům a především  zákazníkům. Jsme rádi, že se lidé přesvědčili o kvalitě biopotravin od sedláků, kteří dělají opravdové zemědělství se zdravým selským rozumem“, doplňuje Ing. Martin Hutař.

„Ocenění mi dodalo energii a povzbuzení do další práce pro ekologické zemědělství a rozšiřování prodeje biopotravin. Děkuji panu Ing. Karlu Muzikářovi, CSc., prezidentu společnosti Comenius, že prostřednictvím soutěže zviditelňuje zajímavé firmy a podporuje je,“ dodává Ing. Karel Matěj, zakladatel a spolumajitel firmy PRO-BIO.

Společnost PRO-BIO patří k prvním výrobcům a zpracovatelům biopotravin u nás. Podniká od roku 1992 a v současné době má přes 100 zaměstnanců. Nabízí přes 1 400 certifikovaných výrobků v kvalitě BIO. Věnuje se projektu bezlepkových biopotravin a podporuje malé české a moravské ekologické farmáře.

Cenu Českých 100 nejlepších uděluje „Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci COMENIUS“.