Naše Biofarma » Aktuality » Společnost PRO-BIO představila své nové bezlepkové sušenky na veletrhu BioFach

Společnost PRO-BIO představila své nové bezlepkové sušenky na veletrhu BioFach

čtvrtek, 2. března 2017

Tým PRO-BIO BIOFACH

Originálními sušenkami z červené čočky a čiroku zaujala návštěvníky mezinárodního veletrhu BioFach společnost PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města.

Čirokové a čočkové sušenky„Využili jsme potenciálu našich nových bezlepkových bio mouk. Mouka z čiroku a z červené čočky má výjimečné nutriční vlastnosti a sušenky jsou jednou z cest, jak je zákazníkům přiblížit. Sušenky mají jedinečné složení, jsou přirozeně bezlepkové, neobsahují palmový olej a zaujmou svou unikátní chutí i vzhledem,“ vysvětluje Ing. Barbora Hernychová z marketingu společnosti PRO-BIO.  V roce 2014 uvedla firma do provozu bezlepkový mlýn s nejmodernější technologií zpracování bezlepkových plodin a díky této investici rozšiřuje nabídku bezlepkových produktů. V bezlepkové části stánku návštěvníci našli také mouky z cizrny, žlutého hrachu, pohanky, rýže či kukuřice.

Další část expozice byla zaměřena na minoritní plodiny, kam patří jednozrnka, dvouzrnka, červená pšenice, špalda, žito a další. Jedná se o tzv. zapomenuté plodiny, jejichž pěstování, zpracování a navrácení se společnost PRO-BIO cíleně dlouhodobě věnuje. „Minoritní plodiny se svými vlastnosti řadí do kategorie moderních „superfoods. Mají široké gastronomické využití a těší nás, že si začínají získávat pozornost zákazníků, jak v podobě zrna či ve formě našich nových mouk, těstovin a tyčinek“, doplňuje Barbora Hernychová.

Společnost PRO-BIO slaví letos 25. výročí od svého založení. „Návštěvníky zveme na další akci - veletrh EVOLUTION, který proběhne 24.-26. března na Holešovickém Výstavišti v Praze, a na naše BIOSLAVNOSTI 15. července ve Starém Městě, kde se budou konat hlavní oslavy jubilejního výročí“, prozrazuje Barbora Hernychová.

 
SušenkyBIOFACH 2017 (7)