Naše Biofarma » Aktuality » Sklidili jsme pro vás českou pohanku

Sklidili jsme pro vás českou pohanku

čtvrtek, 10. října 2013

Sklizeň české pohanky

Minulý týden přinesl teplé a slunečné počasí, což jsou ideální podmínky pro sklizeň pohanky, která až doposud čekala na poli.

Oproti jiným zemědělským plodinám se pohanka seje později a sklízí až na konci léta či počátkem podzimu. Sklízelo se na naší farmě ve Velkých Hostěrádkách i na farmě v Postřelmově u pana Přemysla Čecha.

Z pole jsme pohanku převezli do skladů, kde projde několikadenním pečlivým procesem sušení. Pohanka je plodina velmi citlivá a při špatném uchovávání náchylná na plísně, proto ji pravidelně kontrolujeme a často provzdušňujeme. Až vlhkost semen klesne na požadovanou hodnotu, pohanku přemístíme do našeho mlýna, kde bude dále šetrně mechanicky loupána a zpracována do podoby krup či pohankové lámanky.

Nakonec pohanka projde naší balírnou, kde získá podobu konečného produktu NAŠE BIOFARMA. Bez dlouhého skladování ji pak za čerstva rozešleme k vám - našim zákazníkům.

Její další osud již záleží na vás, nechte se inspirovat třeba našimi recepty. Pokud máte zrovna čerstvé hříbky a lišky, vyzkoušejte Houbovou pohanku, která vás zahřeje i na dlouhou dobu zasytí, nebo lehký Pohankový tabbouleh.

Dobrou chuť s pohankou NAŠE BIOFARMA.

 
Sklizeň české pohanky