Naše Biofarma » Aktuality » PRO-BIO na gastronomucké události roku - Prague Food Festival

PRO-BIO na gastronomucké události roku - Prague Food Festival

úterý, 16. června 2015

Prague Food Festival - kuchaři

Prague Food Festival je třídenní svátek gastronomie, kde ochutnáte skvělé pokrmy a poznáte zajímavé šéfkuchaře, špičkové podniky a producenty nápojů a delikates.

Když jsme začátkem jara dostali osobní pozvánku od Pavla Maurera, abychom se zúčastnili přehlídky gastronomické špičky – 9. ročníku Prague Food Festivalu na Pražském hradě, ani chvíli jsme neváhali. Takovou příležitost jsme si nechtěli nechat ujít a o víkendu 30. - 31.5.2015 jsme se přidali k top kuchařům a nejlepším restauracím v České republice.

Během víkendu na Pražském hradě jsme zákazníkům nabízeli tříchodové bio menu, které jsme ozvláštnili tím, že jsme jej připravili kompletně bezlepkové. Cílem bylo naplnit motto: „Bez lepku, bez hranic.“

Coby předkrm jsme připravili jehněčí carpaccio, jako hlavní chod hovězí žebírko a jehněčí kroketu se šťouchanými bramborami s pohankou a na závěr pohankovo-jahelný dezert s borůvkami a kokosovým krémem. Do jídel jsme elegantně zakomponovali naše základní suroviny jako je pohanka a jáhly. Využili jsme bio jehněčí maso z vlastního ekochovu a bio hovězí maso ze sousední ekofarmy. 100 kg žeber jsme doplnili ještě od dalších dvou ekologických farmářů, protože takové množství bylo problematické získat pouze z jedné farmy. Výsledkem byli nadmíru spokojení zákazníci, kteří se v průběhu celého víkendu vraceli se slovy: „Tak dobré carpaccio jsem ještě nejedl. Děkuji.“ „Přišla jsem si již potřetí pro ten váš výborný dezert!“ „To je tak strašně dobré, že jsme tady podruhé“. Dokonce si na našem carpacciu pochutnal také pan Jiří Lábus.

Prague Food Festival navštívilo za tři dny celkem 17 000 gastronautů.

A pokud jsme Vás nalákali svým výborným jídlem, neváhejte a přijeďte za námi na naše letní BIOSLAVNOSTI 11. 7. 2015 do Starého Města pod Sněžníkem www.bioslavnosti.cz, kde budou opět vařit kuchaři z Prague Food Festivalu.

 
IMG_0773 (Kopírovat)PFF týmPrague Food FestivalPrague Food Festival2hovězí žebírko a jehněčí kroketu se šťouchanými bramborami s pohankoujehněčí carpacciopohankovo-jahelný dezert s borůvkami a kokosovým krémem