Naše Biofarma » Aktuality » Nové bezlepkové sušenky a originální produkty ze zapomenutých plodin zaujaly na stánku PRO-BIO

Nové bezlepkové sušenky a originální produkty ze zapomenutých plodin zaujaly na stánku PRO-BIO

úterý, 28. března 2017

Tým PRO-BIO

Letošní expozici na festivalu EVOLUTION věnovala společnost PRO-BIO prezentaci svých nových sušenek z červené čočky a čiroku a představila zapomenuté plodiny v nové podobě.

„Naše nové sušenky z řady BIOLINIE vznikly přímo na přání zákazníků. Jsou bezlepkové, bez palmového oleje, z bio mouk namletých v našem bezlepkovém mlýně ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jejich finální podobu, chuť, vůni a strukturu jsme ladili celý rok a těší nás, že se nám to podařilo“, prozrazuje Ing. Barbora Hernychová z marketingového oddělení společnosti PRO-BIO. V regálech prodejen se sušenky objeví během dubna.

Stánek o rozloze téměř padesát metrů čtverečních lákal na bohaté ochutnávky pokrmů z čiroku, žita, červené pšenice, pohanky, špaldy či jahel. „Pěstování a návratu zapomenutých plodin se věnujeme od počátku našeho podnikání. Chceme rozšířit a zpestřit jídelníčky našich zákazníků a ukázat, jak snadno zakomponovat tyto jedinečné a přínosné suroviny do běžných pokrmů. Představujeme tradiční zapomenuté či tzv. minoritní plodiny v novém moderním podání“, doplňuje Barbora Hernychová. Návštěvníci měli možnost ochutnat například sekanou z trhanky, čirokovou buchtu, polévku minestrone z červené pšenice, staročeský koláč jahelník či dezert z pšenice dvouzrnky.

Za biopotravinami na stánek PRO-BIO zavítaly i známé osobnosti - herečka Kateřina Winterová, herečka a dabérka Kamila Špráchalová a moderátorka a propagátorka fitness a zdravého vaření Jana Havrdová.

Další akcí, kde se setkáte se společností PRO-BIO, jsou letní BIOSLAVNOSTI konané 15. 7. 2017 v areálu firmy ve Starém Městě pod Sněžníkem, kde firma oslaví své 25. výročí od založení.

 
čirokové sušenky webFestival EVOLUTION sušenky BIOLINIES herečkou Kateřinou WinterovouJana Havrdová a Kamila Špráchalová BIOSTYLBIOSTYL 2017 ochutnávky webBiostyl Stánek