Naše Biofarma » Aktuality » Na stánku PRO-BIO chutnala červená pšenice i znovu objevená pšenice jednozrnka

Na stánku PRO-BIO chutnala červená pšenice i znovu objevená pšenice jednozrnka

úterý, 21. dubna 2015

Tým Biostyl 2015 (Kopírovat)

Na české biopotraviny z ekologických rodinných farem se letos na veletrhu BIOSTYL zaměřila společnost PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem. Veletrh se konal již po desáté ve dnech 17. – 19. dubna 2015 na Výstavišti v Holešovicích v Praze.

„Představili jsme zákazníkům další produkty z projektu NAŠE BIOFARMA. Novinkami v této řadě jsou například české panenské oleje či pšenice jednozrnka. Na každém výrobku je uvedeno konkrétní místo a jméno farmáře, odkud daná suroviny pochází“, říká Barbora Hernychová z marketingového oddělení společnosti PRO-BIO.  Zákazníci mohli ochutnat například fazolový salát z jednozrnky od pana Jiráska ze statku Tilia či zeleninový salát s červenou pšenicí od pana Hlaváče z Březí.

Velký zájem vzbudila i ochutnávka pohankového perníku a makovníku ze směsí BIOLINIE. Směsi obsahují suroviny smíchané v potřebném poměru a obsah krabičky stačí jen doplnit vodou a olejem a během 20-30 minut je pokrm hotový. „Vycházíme vstříc požadavkům spotřebitelů na zdravý, chutný a současně rychlý a snadno připravitelný pokrm“, vysvětluje Barbora Hernychová. Kromě sladkých dezertů nabízí řada BIOLINIE i směsi na polévky, rizota, lívance či palačinky.

Alternativu k mléku nabídly obilné nápoje Isola Bio. Nápoje jsou vhodné pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí používat kravské mléko. Základem je vždy obilovina či sója doplněná případně o konkrétní příchuť. Zájemci ochutnali rýžový nápoj s příchutěmi - kokos, vanilka, mandle či lískový oříšek.

Za inspirací zavítaly na BIOSTYL například i herečky Kateřina Winterová či Kamila Špráchalová. „S Kateřinou Winterovou dlouhodobě spolupracujeme na pořadu Herbář, který se věnuje zdravému vaření a bylinkám. V současné době se chystá již třetí série, na kterou se diváci mohou těšit opět na podzim. Kamila Špráchalová používá naše biopotraviny při svých charitativních aktivitách při vaření v Domově svaté Rodiny“, prozradila Barbora Hernychová. Ke stánku zavítal také populární moderátor Dalibor Gondík a výstřední skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer.

Další akcí, kde je možné se setkat se společností PRO-BIO, budou letní BIOSLAVNOSTI konané 11. 7. 2015 v areálu firmy ve Starém Městě pod Sněžníkem. Letošní desátý jubilejní ročník nese podtitul „Na dovolenou s PRO-BIO“ a firma ho věnuje tématu rychlého a zdravého vaření na cestách a dovolených.

 
Biostyl 2015 s Kamila ŠpráchalováOchutnávka salátů z červené pšenice a jednozrnkyZeleninové saláty z červené pšenice a pšenice jednozrnkyS Kateřinou Winterovou spolupracujeme na dalších dílech pořadu Herbář (Kopírovat)Stánek BIOSTYL 2015Naše biopotraviny mají rádi i Varhan Orchestrovič a Dalibor  Gondík