Naše Biofarma » Aktuality » Minoritní plodiny vévodily stánku PRO-BIO na veletrhu BioFach 2016

Minoritní plodiny vévodily stánku PRO-BIO na veletrhu BioFach 2016

středa, 24. února 2016

Biofach 2 (Kopírovat)

Špalda, žito, jednozrnka, dvouzrnka a další tzv. minoritní plodiny zaplnily expozici společnosti PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města pod Sněžníkem na světovém veletrhu biopotravin v německém Norimberku.

„Jedná se o plodiny, které byly na našem území dříve běžně pěstovány, ale v současné době se s nimi setkáváme zřídka“, říká Ing. Barbora Hernychová z oddělení marketingu společnosti PRO-BIO. Firma se již čtvrtým rokem podílí na realizaci výzkumného projektu Healthy Minor Cereals, jehož cílem je podpořit pěstování těchto plodin a rozšířit jejich využití v lidské výživě. „Zákazníkům plodiny přibližujeme a pomáháme v jejich zařazení do jídelníčku. Tyto staré nepřešlechtěné plodiny mají v naší výživě své místo, protože jsou velkým přínosem pro náš organizmus“, vysvětluje Barbora Hernychová.

Významná část stánku patřila bezlepkovým plodinám, jejichž zpracování se firma systematicky věnuje. „V letošním roce jsme představili několik novinek z našeho bezlepkového mlýna. Jednou z nich jsou například Česká čiroková mouka a Česká čiroková krupice NAŠE BIOFARMA, které pochází z naší vlastní ekologické farmy ve Velkých Hostěrádkách“, dodává Barbora Hernychová.

Pozornosti neunikl široký sortiment bio mouk, jejichž řadu společnost PRO-BIO pravidelně rozšiřuje. V současné době firma nabízí 25 druhů a typů mouk v bio kvalitě, čímž si drží v tomto oboru bezkonkurenční prvenství na českém trhu. „Novinkami jsou například mouky z červené čočky či žlutého hrachu nebo světlá žitná mouka tzv. výražková vhodná na pečení chlebů, ale i sladkého svátečního pečiva“, doplňuje Barbora Hernychová.

Největší český výrobce biopotravin představil své produkty na vlastním samostatném stánku již popáté.

Letošní návštěvnost veletrhu dosáhla rekordu kolem 48 000 lidí ze 132 zemí světa. Termín příštího ročníku veletrhu BioFach připadá na 15. - 18. února 2017.

 
Biofach 3 (Kopírovat)Biofach 4 (Kopírovat)Biofach 6 (Kopírovat)