Naše Biofarma » Aktuality » Do nového roku s biopotravinami!

Do nového roku s biopotravinami!

pondělí, 4. ledna 2016

200x97-2 (Kopírovat)

Vyzkoušejte naše TOP recepty! Nový rok je časem nových začátků a předsevzetí. Nedávejte si jich příliš mnoho a vyberte si ty reálné. Pokud byste do roku 2016 chtěli vkročit zdravěji, přinášíme vám inspiraci, jak biopotraviny lehce a přirozeně zařadit do svého jídelníčku.

  1. Nedělejte příliš velké změny najednou, i malé kroky mohou mít zásadní význam.
  2. Jezte méně, ale o to kvalitněji.
  3. Vybírejte sezónní suroviny a upřednostňujte poctivé suroviny v kvalitě bio.
  4. Jako přílohu vyzkoušejte lehký kuskus, bulgur či polentu. Jejich příprava je velmi snadná a rychlá, příjemně chutnají a zpestří vám jídelníček.
  5. Vyzkoušejte naši novou plodinu čirok. Čirok je přirozeně bezlepkový a obsahuje cenné bílkoviny. Vyberte si recept z čirokové mouky
  6. Zahušťujte své omáčky a polévky celozrnnou moukou či rozmixovanou zeleninou či luštěninami. Bílá mouka na zahušťování dodává jen prázdné kalorie.
  7. Nebojte se luštěnin. Jsou výborným zdrojem bílkovin a základem mnoha výtečných polévek. Zkuste třeba jednoduchou čočkovou polévku. Červená loupaná čočka je velmi dobře stravitelná a můžete ji zařadit do jídelníčku i pro malé děti. Inspirujte se našimi čočkovými recepty.
  8. Zkuste netradiční plodiny. Naši předci využívali mnohem více obilovin než my v současné době. Objevili jste už třeba červenou pšenici, dvouzrnku či jednozrnku? Zkuste naše recepty na minestrone z červené pšenice, salát z jednozrnky či kapustičkovou polévku s dvouzrnkou. Budete mile překvapeni jejich chutí a variabilitou kuchyňského využití.
  9. Odlehčete svému zažívacímu systému a zařazujte pravidelně do své stravy potraviny bez lepku – pomohou vám naše recepty z pohanky, jáhel, quinoy, polenty či rýže.
  10. Vařte s radostí a celý proces přípravy jídla i stolování si užívejte. Důležité jsou nejen kvalitní suroviny ale i pozitivní energie, kterou do připravovaného pokrmu vkládáte.

Inspirací vám mohou být i naše TOP recepty, které pravidelně zveřejňujeme v sekci Recepty měsíce.

Zdravé vkročení do nového roku přeje tým PRO-BIO