Naše Biofarma » Aktuality » Desáté BIOSLAVNOSTI „Na dovolenou s PRO-BIO“

Desáté BIOSLAVNOSTI „Na dovolenou s PRO-BIO“

sobota, 11. července 2015

Bio trh, foto Václav Hubata

Srdečně Vás zveme na 10. jubilejní ročník letního festivalu BIOSLAVNOSTI, který se koná 11. července 2015 v areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem.

Náš tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu bude letos provázet slogan „Na dovolenou s PRO-BIO“. Celý den bude věnován tématu - možnosti zdravého, snadného a chutného vaření na cestách a dovolených.

Představíme Vám ucelený sortiment našich směsí řady BIOLINIE určené k rychlé přípravě pokrmů z biosurovin. Základem jejich složení jsou tzv. zapomenuté suroviny, jako je pohanka, špalda či jáhly, které jsme zpracovali do tradičních českých receptur, či mezinárodní suroviny jako rýže, bulgur či kuskus upravené ve stylu exotické kuchyně.

Po celý den budou otevřeny prostory firmy k nahlédnutí a seznámení s jednotlivými provozy. Zájemci se mohou těšit na prohlídku našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby – od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty.

Na bio jarmarku Vás budou čekat farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.

Bioobčerstvení bude zajištěno v průběhu celého dne. Můžete se těšit na masové speciality z BIO jehněčího a BIO hovězího masa z místních ekofarem Agrisen a Marwin – hovězí guláš, jehněčí steaky, klobásky, beran na grilu.  Restaurace Rebio z Brna připraví vegetariánské a veganské pokrmy, včetně fresh nápojů, ovocno smetanové zmrzliny a výborných zákusků. Mlsným jazýčkům nabídneme nejoblíbenější pohankové palačinky. A během dne na vás čeká celá řada ochutnávek včetně zmiňovaných rychlých směsí BIOLINIE.

Jako hlavní letošní host přijala pozvání česká herečka a dabérka Kamila Špráchalová, která je nadšenou kuchařkou a propagátorkou biopotravin.

Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku připravený šumperským Střediskem ekologické výchovy Doris. Na děti budou čekat tvořivé dílničky s tématem "vaření a cestování", ve kterých si vyrobí praktické pomůcky na své letní výlety - například bylinkovou sůl či vlastní mýdlo. V týpí si vyzkouší uvařit z biopotravin svůj pokrm přímo nad ohněm v kotlíku.Chybět nebudou ani pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Moneky setu.

Nedílnou součástí BIOSLAVNOSTÍ je i hudební program. Ten letos odstartuje v odpoledních hodinách kapela Helemese, následovat bude kapela Hromosvod s Vladimírem Mertou, které na pódiu vystřídají The Finally a Cocoman & Solid Vibes a pozdní večerní hodiny budou patřit Supergroup Cz.

Za téměř deset  let svého trvání se BIOLAVNOSTI staly důležitou společenskou akcí v regionu. Kvalitní a dobré jídlo, pestrý program, neotřelá hudba a především prázdninová zábava a radost pro celou rodinu přilákaly v loňském roce do Starého Města pod Sněžníkem přes 3 200 návštěvníků.

"Kulinářské hudební Bioslavnosti 2015 finančně podpořil Olomoucký kraj."

 

Více informací k BIOSLAVNOSTEM 2015 naleznete postupně na webových stránkách  a na facebookovém profilu https://www.facebook.com/probio.eu

Těšíme se na Vás
Tým PRO-BIO, s.r.o.

 

 

 
Bioslavnostní obchůdek se sortimentem PRO-BIOBio postavičky, foto Václav HubataOblíbené pohankové palačinky