Naše Biofarma » Aktuality » Chléb šestizrnný s červenou pšenicí a dvouzrnkou BIOLINIE obsadil druhé místo v soutěži Česká biopotravina roku 2015 kategorie Biopotraviny rostlinného původu

Chléb šestizrnný s červenou pšenicí a dvouzrnkou BIOLINIE obsadil druhé místo v soutěži Česká biopotravina roku 2015 kategorie Biopotraviny rostlinného původu

čtvrtek, 10. září 2015

Chléb  šestizrnný BIOLINIE

V konkurenci 81 přihlášených biopotravin uspěl výrobek - Chléb šestizrnný s červenou pšenicí a dvouzrnkou BIOLINIE od společnosti PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města pod Sněžníkem. Jedná se o sypkou směs na přípravu vícezrnného chleba, která porotu zaujala svou kombinací moderního pojetí a tradice.

„Směs je originální ve svém složení. Obsahuje 10 různých plodin. Základ tvoří pšeničná chlebová a žitná chlebová mouka, ke kterým jsme doplnili mouku z tradičních zapomenutých obilovin -  z dvouzrnky, červené pšenice a ječmene. Směs obohacují celé jáhly, ovesné vločky, červená čočka, semínka lnu a slunečnice. Díky pestrému složení má chléb jedinečnou strukturu, vůni i chuť,“ říká Barbora Hernychová ze společnosti PRO-BIO, s.r.o.

Zákazníci ocení rychlou a snadnou přípravu, ke směsi stačí přidat pouze vodu a droždí. Směs je vhodná k pečení v troubě i v domácí pekárně. „V současné době se lidé vrací k domácímu pečení chleba. Naše směs nabízí návrat k této tradici v moderním pojetí,“ doplňuje Barbora Hernychová.

Vítěznou Českou biopotravinou pro rok 2015 se stala biorajčata ve vlastní šťávě, která byla vypěstována a zpracována na Horňácké farmě v Hrubé Vrbce na Hodonínsku.

Výrobci všech oceněných biopotravin si převezmou hodnotné ceny v rámci Bioakademie konané 10. září na zámku v Lednici.

Soutěž Česká biopotravina je pořádána pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Státní zemědělské a potravinářské inspekce v rámci akce Září, měsíc biopotravin.