Naše Biofarma » Aktuality » BIOSLAVNOSTI „Chléb & víno“ druhou červencovou sobotu ve Starém Městě pod Sněžníkem

BIOSLAVNOSTI „Chléb & víno“ druhou červencovou sobotu ve Starém Městě pod Sněžníkem

středa, 1. června 2016

Trh s biopotravinami

Již 11. ročník BIOSLAVNOSTÍ zahájíme 9. 7. 2016 v 10 hodin ve svém areálu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu nese tento rok motto: „Chléb & víno“.

Program celého dne naleznete zde

Kváskové pečení s profesionály

Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba – praktická ukázka přípravy těsta, poradenství k založení a udržení kvásku, ochutnávky chlebů a recepty. Navštíví nás profesionální pekaři a autoři kváskových kuchařek. Pokřtíme společně Knihu paní Jany Berkové „Kvásková kuchařka“. Kdo by se chtěl s kváskovým pečením seznámit již předem, doporučujeme navštívit naší Chlebovou poradnu

BIOSLAVNOSTIBio vína

Připravena bude pestrá ochutnávka bio vín. Seznámíte se s bio vinaři, ochutnáte širokou škálu známých i méně známých odrůd vína.

Přijďte ochutnat originální bio vína z vinařství VERITAS rodiny Pospíšilů, vinařství POLLAU rodiny Abrlů, vinařství VÁLKA, Víno Marcinčák a Vinné sklepy Kutná hora.

Exkurze

Po celý den budou otevřeny prostory firmy k nahlédnutí a seznámení s jednotlivými provozy. Zájemci se mohou těšit na prohlídku našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby – od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty.

Navštivte naši ekologickou farmu v Nové senince nedaleko Starého Města. Prohlédnete si naše stádo oveček, čeká vás ukázka práce pasteveckého psa a ukážeme vám, jak se ovce stříhají.

Na ekologické farmě Branná si prohlédnete stáda krav plemene Brown Swiss, Holštýn a Česká strakatá. Kromě chovu skotu je živočišná produkce doplněna o chov 600 ks ovcí plemene zušlechtěná valaška. Část ploch farmy zasahuje do překrásné oblasti CHKO Jeseníky.

Bio jarmark

Na bio jarmarku vás budou čekat farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.

Bio občerstvení

Bio občerstvení bude zajištěno v průběhu celého dne. V nabídce budou masové speciality z bio jehněčího z místní ekofarmy Agrisen –  jehněčí steaky, klobásky, beran na grilu a pokrmy z bio vepřového masa z ekofarmy ve Velkých Hostěrádkách. Nezapomeneme ani na vegetariánské a veganské pokrmy, včetně fresh nápojů, zmrzliny a dezertů. Mlsným jazýčkům nabídneme naše osvědčené pohankové palačinky a jako novinku ječné lívance. Nabídneme i novinku - špaldové pivo z biosurovin - ŠPALDOVÝ PAŠERÁK.

Moderuje:  Kamila Špráchalová

Po úspěšné návštěvě loňského ročníku za námi letos opět přijede česká herečka a dabérka Kamila Špráchalová, letos se ujala moderování celé akce. Kamila je nadšenou kuchařkou a propagátorkou biopotravin.  Naše biopotraviny využívá také při svých charitativních aktivitách při vaření v Domově svaté Rodiny v Praze.

Originální hudba

Nedílnou součástí BIOSLAVNOSTÍ je hudební program. O ten se letos postarají bigbítová kapela Bombarďák pro děti, slovenská alternativní kapela Longital, v rytmu reggae vystoupí Medial Banana, punk-rock'n'roll předvede pražská kapela Dirty Blondes, s netradičním slováckým indie-punk vystoupí kapela Hádramašmátrá a jako zlatý hřeb večera vystoupí legenda - Luboš Pospíšil a skupina 5P. Závěrečnou tečku udělá šumperská rocková skupina Fleksible.

Pestrý program pro děti

Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku připravený šumperským Střediskem ekologické výchovy Doris. Na děti budou čekat tvořivé dílničky, pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Monkey setu.

„Akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.“

www.bioslavnosti.cz

 
Bioslavnostní obchůdek se sortimentem PRO-BIOBIO občerstvení (Kopírovat)Kamila Špráchalová o svých zkušenostech s BIO (Kopírovat)